26 czerwca 2020 r. zakończyliśmy bardzo nietypowy, trudny rok szkolny. Pożegnanie ze szkołą na czas wakacji wyglądało również trochę inaczej niż zawsze. O godz. 9.00 została odprawiona przez księży pracujących w naszych szkołach Masz św. dziękczynna w kościele św. ap. Piotra i Pawła w Nysie. Mszy św. przewodniczył ks. dyrektor Henryk Wolff, a kazanie wygłosił ks. Leszek Zarzycki.
Następnie uczniowie zgłaszali się do szkoły w ściśle wyznaczonych godzinach, przestrzegając zasad reżimu sanitarnego, aby na chwilę spotkać się w klasie z wychowawcami i koleżankami i kolegami oraz odebrać świadectwo szkolne.
Gratulujemy pięknych wyników na świadectwach oraz życzymy wszystkim słonecznych, radosnych wakacji, abyśmy mogli we wrześniu pełni sił i optymizmu rozpocząć kolejny rok nauki (miejmy nadzieję, że w murach szkoły)!
 

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej to najpopularniejsza wśród 24 istniejących aktualnie w Polsce i zarejestrowanych w Ministerstwie Edukacji Narodowej olimiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku podczas XXXV edycji nasi uczniowie: Miłosz Małecki i Agnieszka Malczyk zostali jej finalistami.

Opiekunką uczniów była Pani Dorota Oślizło.

 

Ta piękna uroczystość odbyła się w naszej szkolnej kaplicy z udziałem absolwentów, dyrekcji szkoły, wychowawców oraz rodziców. W czasie nabożeństwa ks. dyrektor Henryk Wolff przypomniał zebranym fragmenty z listu śp. ks. prof. dr. hab. Radosława Chałupniaka z życzeniami by towarzyszyły one naszym młodym absolwentom na różnych, często trudnych ścieżkach dorosłego życia, w które właśnie wkraczają:
„…Nauczyłem się żyć, nauczyłem się wykorzystywać dobrze czas, nauczyłem się, jak kochać i być kochanym, nauczyłem się… NADZIEI, że choć moje życie kiedyś przerwie śmierć, jednak po tej śmierci będzie nowe życie (…) Zawsze coś się znajdzie do zrobienia. Zawsze mogę coś poczytać, czegoś nowego się nauczyć. Zawsze mogę wyjść do ludzi, by z nimi porozmawiać, by ucieszyć się nimi, by dzielić z nimi radości i cierpienia. Jeśli brakuje wiary, życie jest nudne, jeśli jest ta wiara, jeśli troszczę się o tę wiarę, poznaję ją i rozwijam, to nie ma nudy! Trzeba przestać się nudzić i zacząć żyć, bo w niebie będziemy żyć całą pełnią.”
Następnie wychowawcy: p. Małgorzata Salachna i p. Adam Wrona wręczyli absolwentom: Agnieszce Malczyk i Wojciechowi Lupie statuetki Najlepszego Absolwenta Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie 2020.
Były nagrody, upominki, podziękowania, wzruszające słowa rodziców, a na zakończenie tradycyjne już, prezent od szkoły dla każdego absolwenta - papieski krzyżyk, jako pamiątka i drogowskaz.
Wszystkim absolwentom życzymy pięknych wakacji oraz świetnych wyników na świadectwach maturalnych!
POWODZENIA NA DALSZEJ DRODZE ŻYCIA!
27349821
Pożegnanie absolwentów Diecezjalnej Szkoły Podstawowej w Nysie odbyło się w czasie nabożeństwa, które poprowadził ks. dyrektor Henryk Wolff w naszej szkolnej kaplicy. Świadectwa i nagrody wręczyła wychowawczyni uczniów p. Katarzyna Zaremba.
Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji, a na najbliższy
czas pięknych, wartościowych wakacji.
 

10 marca 2020 roku odbyły się eliminacje miejsko-gminne 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku wzięło w nim udział 47. uczestników, którzy wystąpili w trzech turniejach. Mimo tak dużej konkurencji uczennicom naszej szkoły udało się wywalczyć wysokie pozycje i tym samym zaprezentować swoje umiejętności i kunszt artystyczny. Nad wyborem tekstów i przygotowaniem wszystkich reprezentantów szkoły czuwała Pani Lidia Rogowska, która jest także autorką scenariuszy monodramów, a przygotowaniem muzycznym zajął się Pan Tomasz Wojdyło. A oto wyniki naszych uczennic, które wezmą udział w eliminacjach rejonowych:

1234 Ponadto w konkursie wzięli udział: Mateusz Czarnecki, Martyna Tarnowska, Katarzyna Kiełb, Julia Sobota, Katarzyna Dyda, Liliana Włodarska i Filip Przybyszewski. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze, jednak przy tak licznej konkurencji trudno zająć miejsce na podium.

      

W sobotę 29 lutego w naszej szkole miał miejsce Opolski Turniej Fizyczny. Na turniej przybyli uczniowie z większości nyskich szkół średnich, najlicPTFzniejszą grupę stanowili uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, w sobotę odbyły się dwa pierwsze etapy turnieju. W przerwie między I i II etapem uczestnicy mogli posłuchać multimedialnego wykładu/pokazu na temat światła, który zaprezentowała pani doktor Barbara Pytel, pracownica Uniwersytetu Opolskiego. W turnieju uczestniczyło 58 zawodników, do II etapu zakwalifikowało się w naszym okręgu 22 osoby. Najwięcej punktów zdobyła a tym samym zajęła I miejsce po I etapie konkursu - uczennica Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie - Julia Dudek, drugie miejsce przypadło 4 zawodnikom - Joannie Szpatuśko, Alanowi Kasprzykowi, Korneliuszowi Cytera (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie) oraz Mateuszowi Dziedzicowi (I Liceum Ogólnokształcące  im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie), na III miejsce zasłużyło sobie 7 uczniów - Aleksandra Rembacz, Matylda Pańczyk, Michał Wielgus (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie), Michał Krawczuk (I Liceum Ogólnokształcące  im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie), Robert Mamala (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie) oraz Bartosz Szyra i Jan Hajduk (Diecezjalne Liceum Humanistyczne). Dziękujemy wszystkim za udział, uczestnikom drugiego etapu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

25 stycznia w hotelu Aspen uczniowie trzecich klas liceum oraz ich przyjaciele i przyjaciółki bawili się na balu studniówkowym.
Na początku młodzież zaprezentowała swe liczne talenty w programie artystycznym, następnie podziękowała dyrekcji, nauczycielom
i rodzicom. Po części oficjalnej nie pozostało nic innego jak tylko dobrze się bawić.

klasaMałgosiadamad1p1p2dzchz2z3z4

30 stycznia 2020 r. uczniowie klas II i III szkoły podstawowej przedstawili jasełka pt. „Dziecię nam się narodziło” swoim starszym kolegom, a następnie wystąpili w Dziennym Domu Pobytu im. J. Kozarzewskiego w Nysie, umilając czas Seniorom.
Klasy do występu zostały przygotowane przez wychowawczynie p.Emilię Wolak i p. Lilianę Raszkę-Niemiec.

z2z3

Tegoroczny KONCERT NOWOROCZNY pod tytułem „Szczęście jest we mnie” poświęcony był pamięci pana prof. Janusza Toczka

Koncert odbył się w piątek 24.01.2020 r. w naszej szkole:

Usłyszeliśmy:
„Candle in the wind” w wykonaniu Tomasza Wojdyły,
utwór pianistyczny Andrzeja Kurylewicza z filmu „Polskie drogi” w wykonaniu Maksa Kaczmarzyka,
piosnkę „Gone” w wykonaniu Kaliny Kusterskiej,
„Preludium” z I suity Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Małgorzaty Bienias,
piosenkę „Wracam do domu” wykonała Karolina Tomczyk,
„Nokturn op. nr 2” Fryderyka Chopina – Amelia Krysiak,
„My immortal” – Katarzyna Dyda,
„Modlitwa Ani” z musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza” -Aleksandra Maślańczyk,
utwór instrumentalny – Wojciech Janczar,
„Szczęście jest we mnie” – Tomasz Wojdyła.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za piękny występ, a także pomysłodawczyni i realizatorce tego przedsięwzięcia p. Zdzisławie Mnich

z1z2z3z6zz 

22 stycznia 2020 r. gościliśmy w naszej szkole grupę przedszkolaków z Publicznego Przedszkola „Łobuziaki” w Nysie.
Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach z języka angielskiego oraz zobaczyć dwa przedstawienia
w wersji polsko-angielskiej. Była to nowoczesna wersja „Czerwonego Kapturka” oraz bajka o Jednorożcu,
wymyślona przez uczniów specjalnie na potrzeby spotkania. Warsztaty oraz przedstawienie
przygotowali uczniowie klas I liceum - grupa A5 L pod opieką 
p. Katarzyny Zaremby.
Przedstawienie dostarczyło bardzo wiele śmiechu i radości nie tylko maluchom. 

z2z1z4z5

Jasełka w wykonaniu uczniów klas I – III Diecezjalnej Szkoły Podstawowej w Nysie dla Babć i Dziadków.

17 stycznia 2020 r. uczniowie klasa I, II i III naszej szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyń: p. Lilianny Raszki-Niemiec, p. Emilii Wolak, p. Ewy Biernat i p. Mileny Kapery przedstawili pięknie przygotowane jasełka na scenie Nyskiego Domu Kultury.
Młodzi aktorzy wcześnie rano wykonali jasełka dla swoich młodszych kolegów z nyskich przedszkoli (nr 1, 6, 8, 9 i przedszkola integracyjnego), a po chwili przerwy i odpoczynku dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich święta.

Gratulujemy pięknie przygotowanego i wykonanego przedstawienia oraz wielkiej odwagi wystąpienia na dużej scenie.

z1z2z3z4zzz5

Podkategorie